Squash - opis i terminarz

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Organizator:

Centrum Sportowe Hasta La Vista, ul. Góralska 5, 53-610 Wrocław

www.hastalavista.pl

logo hasta la vista 300x270Kierownik zawodów:

Dawid Muszyński, tel. 732 843 387, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miejsce:

Centrum Sportowe Hasta La Vista, 53-610 Wrocław, ul. Góralska 5

Termin:

02.07.2022 r.
06.08.2022 r.
03.09.2022 r.
Turnieje rozpoczynają się od godz. 10:00.

Szczegółowy harmonogram pierwszych meczów zostanie opublikowany na stronie www.hastalavista.pl w piątek przed rozgrywkami do godz. 16:00.

Zgłoszenia:

Drogą mailową na adres:n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wiadomości „OMW + nazwisko” lub on line.
Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku do godz. 21:00. Zgłoszenia przyjmowane po tym terminie nie będą uwzględniane. Osoby, które zgłoszą się do konkretnego turnieju, a nie pojawią się na nim, automatycznie otrzymują zakaz występów w przyszłych turniejach cyklu Otwartych Mistrzostw Wrocławia (wyjątek stanowić będą sytuacje losowe przedstawione i zaakceptowane przez organizatora. W takim przypadku organizator ma prawo dać możliwość występu w rozgrywkach zawodnika oczekującego na liście rezerwowej pod warunkiem, że jego rankingi nie wskazują na konieczność jego rozstawienia i drabinka nie ulegnie zmianie po losowaniu).

Kategorie:

OPEN – maksymalna liczba zawodników to 64 – decyduje kolejność  zgłoszeń,
KOBIETY – maksymalna liczba zawodników to 32 – decyduje kolejność zgłoszeń,

System rozgrywek

„Monrad” – drabinka  z grą o każde miejsce; w przypadku zgłoszenia się małej ilości graczy możliwy jest system grupowy lub grupowo pucharowy. Każdy mecz turnieju rozgrywany jest systemem „best of 5” –  do 3 wygranych setów lub „best of 3” - do dwóch wygranych setów, w zależności od liczby zawodników. Zawodnicy przegrywający dane spotkanie sędziują kolejne na danym korcie. Turniej rozgrywamy w oparciu o przepisy PZSQ i regulamin OMW.

Rozstawienia:
Rozstawienie zawodników odbywa się na podstawie:
1. Rankingu PZSQ.
2. Średniej z dwóch ostatnich turniejów OMW, w których zawodnik występował – w przypadku rozegrania przez zawodnika      jednego turnieju brany jest pod uwagę ten występ.
3. Na podstawie średniej z dwóch ostatnich kolejek Ligi Squasha Hasta La Vista
4. Mogą zostać przyznane maksymalnie 3 dzikie karty przez organizatora, w którekolwiek miejsce w drabince – organizator w każdym przypadku poda do wiadomości publicznej podstawy przyznania dzikiej karty

Punktacja:
1 miejsce 100 pkt.
2 miejsce 90 pkt.
3 miejsce 82 pkt.
4 miejsce 75 pkt.
5 miejsce 69 pkt.
6 miejsce 65 pkt.
7 miejsce 61 pkt.
8 miejsce 59 pkt.
każde następne miejsce o 1 pkt mniej od wyższego.

Ranking i końcowa klasyfikacja

Po rozegraniu kolejnych turniejów punkty w nich uzyskane sumuje się. Suma punktów ze wszystkich turniejów stanowi końcowy ranking rozgrywek i osoba, która zajmuje pierwszą pozycję, otrzymuje tytuł Mistrza OMW w SquashU.
UWAGA!

Każdy uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz na wykorzystanie wizerunku przez organizatorów dla potrzeb organizacji zawodów, publikacji wyników i zdjęć z zawodów.

Ze względu na pandemię uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania wytycznych sanepidu Głównego Inspektora Sanitarnego - https://www.gov.pl/web/gis/zakecenia-i-wytyczne-glownego-inspektora-sanitarnego

KLAUZULA INFORMACYJNA (RODO) czytaj więcej...